Loading...

środa, 7 marca 2012

Językowy zawrót głowy...

"Angielski fiszki (karteczki) 1000 najważniejszych słów i zdań dla początkujących"

Wydawnictwo: Edgard
Wydanie polskie: 07/2011
Oprawa: pudełko
ISBN: 9788362482870

We współczesnym świecie znajomość języków obcych to już niemal norma. Szczególnym upodobaniem cieszy się język angielski, który jest bardzo rozpowszechniony na całym globie. Nikogo już nie dziwni władanie kilkom językami, czytanie obcojęzycznej literatury czy też oglądanie filmów bez lektora. Jednak nie każdemu nauka obcego języka przychodzi łatwo i przyjemnie. Jak więc szybko i skutecznie przyswoić dużą partię materiału i nie bać się rozmawiać w innym języku? Czy można nauczyć się słownictwa i przy tym dobrze się bawić? Zdecydowanie tak a to wszystko dzięki specjalnym fiszkom przygotowanym przez wydawnictwo Edgard.

Z językiem angielskim mam styczność od prawie dwudziestu lat, kiedy to w szkole podstawowej zaczęłam uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka obcego. Oczywiście jako dziecko zupełnie nie przywiązywałam do nauki angielskiego większej uwagi, ale teraz kiedy jestem dorosła zupełnie inaczej podchodzę do tej kwestii. Właśnie dlatego poszukiwałam metody, która najbardziej będzie mi odpowiadać. W ten sposób trafiłam na zestaw 1000 karteczek zawierających podstawowe słówka. Na każdej fiszce znajduje się wyraz w języku angielskim a pod nim zdanie z zastosowaniem tego wyrazu. Na odwrocie możemy znaleźć polskie tłumaczenie z wytłuszczonym słówkiem, dzięki czemu łatwo i bezproblemowo możemy przyswoić nowo poznane słownictwo. Jaka szkoda, że wcześniej nie trafiłam na tak pomysłowe opracowanie.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą metodą nauki języka obcego. Początkowo nie wiedziałam czego się spodziewać. Wypróbowałam już wiele różnych kursów i sposobów nauki języków, ale żadna nie była dla mnie optymalna. Kiedy jednak dostałam w swoje łapki fiszki  okazało się, że zdecydowanie lepiej mi się z nich korzysta. Cały pakiet składa się z 1000 karteczek. Aby łatwiej zapamiętać poszczególne słówka zostały one rozdzielone między 40 grup tematycznych. W zależności od tego, jaki dział chcemy aktualnie podszlifować, możemy korzystać z określonej grupy słówek, która jest oznaczona odmiennym symbolem. Do zestawu dołączono 20 pustych karteczek, dzięki czemu samemu możemy dopisać wyrazy, które chcemy zapamiętać. Co więcej niewielki wymiar fiszek umożliwia naukę w dowolnym miejscu i za tę mobilność muszę przyznać duży plus.

„Angielski fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań dla początkujących” to oryginalny i niezawodny sposób, aby poznać obcy język a przy tym nie zrazić się do dużej partii materiału. Zastosowanie nietypowych rozwiązań w postaci sztywnych kartek sprawdziło się idealnie. Niezależnie od wieku i wykonywanych zajęć warto sięgnąć po te fiszki, zwłaszcza jeżeli dotychczasowe metody nauki nie przyniosły zadowalających efektów. Jestem przekonana, że i Wam bardzo się spodoba taki nietypowy kurs angielskiego. Polecam i pozdrawiam!

Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

12 komentarzy:

 1. Swoje fiszki już mam i sprawdzają się świetnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z Edgarda mam Idiomy i Phrasal verbs i jestem bardzo zadowolona. O wiele łatwiej i szybciej przyswajam sobie tego rodzaju zwroty ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam metodę fiszek. Sama mam ich duuuuużo, robionych własnoręcznie, jednak zastanawiam się nad kupnem gotowych. Językowe poradniki itp. z Edgarda należą do moich ulubionych, jeśli chodzi o naukę angielskiego i innych języków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam fiszki z tego wydawnictwa, uczę się z nich phrasal verbsów i słówek i bardzo sobie chwalę tę metodę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie miałem głowy do języków obcych, ale przyznaję, że czasami przysparza mi to problemów w pracy. Może i warto zabrać się za te fiszki. Będę miał je na oku.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 6. Fiszki nauczyły mnie języków obcych :) Ciężko sobie mi wyobrazić naukę za pomocą innych metod nauki. Jeśli chodzi o te wydanie fiszek to szkoda ze nie ma w zestawie pudełka memobox. Bardzo pomógł mi w zapamiętywaniu szczególnie "opornych" zwrotów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa forma nauki jęz. angielskiego. Może spróbuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za tę recenzję. Przyznaję, że bardzo mnie zainteresowały publikacje tego wydawnictwa (zwłaszcza, że komentujący potwierdzają ich przydatność). Sama podejmowałam próby opanowania angielskiego w stopniu zadowalającym i ciągle bez efektu...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fiszki robię najczęściej samodzielnie, ale mam także sporo podobnych do tych ;) Z Edgara także by się parę znalazło - tylko bardziej zaawansowanych poziom :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fiszki są strasznie pomocne przy nauce języków - wiem na własnej skórze. Posiadam własne, również z angielskiego i będę ich strzec niczym lwica. Przynajmniej do matury.;)

  U nas trwa konkurs, umieściłyśmy również książkę do wymiany. Jeżeli jesteś zainteresowana - serdecznie zapraszamy!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam z Edgarda kurs językowy na komputer, kiedyś nawet myślałam o tych fiszkach i chyba się w końcu na nie zdecyduje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale fajniutkie karteczki. Chętnie skorzystam i też się z nich pouczę angielskiego:P

  OdpowiedzUsuń