Loading...

czwartek, 15 marca 2012

„Pozwól mi odejść” Sarah Jones, czyli koszmar sekty...Wydawnictwo: Hachette
Wydanie polskie: 9/04/2012
Liczba stron: 264
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788377398722

Sekty to ogromne zagrożenie we współczesnym świecie. Młodzi ludzie, często zagubieni i próbujący znaleźć swoje miejsce w życiu, łatwo ulegają pokusom i manipulacjom. Z tego też względu są łatwym łupem dla osób werbujących potencjalnych członków religijnych organizacji. Jednak czasami nieświadomie sami rodzice przyczyniają się do popchnięcia swoich pociech w sidła sekty. Tak też było w przypadku Sarah Jones, która spisała swoją historię w książce „Pozwól mi odejść”.

Bohaterką jest młoda dziewczyna imieniem Sarah, która uważana przez rodziców za zbuntowaną i krnąbrną zostaje w końcu umieszczona w przykościelnej szkole Tadford Charsmatic Church. Nikt oczywiście nie mógł przypuszczać jaki dramat rozgrywa się za murami tego budynku. Nastolatka wkracza w świat zdominowany przez surowe karanie, wymóg posłuszeństwa, pranie mózgu, kłamstwa i ciągłe manipulowanie. Jako czytelnicy zagłębimy się w jej wspomnieniach, bólu i upokorzeniu jakie doznała, strachu przed przyszłością i niemożliwości pojęcia ogromu cierpienia jaki na nią spadł. Przez dziesięć długich lat jakie spędziła w tej sekcie zdążyła urodzić czwórkę dzieci. To właśnie one stały się dla niej motywacją, aby przerwać ten błędny krąg, wyrwać się z sideł sekty i za wszelką cenę znaleźć bezpieczne schronienie dla swoich dzieci.  Czy się jej udało? Jak potoczą się jej losy? Koniecznie musicie się o tym przekonać!!

Bardzo cenię opowieści oparte na autentycznych wydarzeniach. Zawsze dają mi więcej do myślenia, bardziej poruszają i pozostają w pamięci i sercu na dłużej. Podobnie było i tym razem. Od początku wciągnęłam się w przytoczoną historię. Z niemałym zainteresowaniem poznawałam zatrważające metody jakimi przedstawiciele sekt mamiły młodą bohaterkę, jak bardzo potrafili wpłynąć na sposób postrzegania przez nią rzeczywistości czy samej siebie. To psychologiczne tło było doskonale zaznaczone w lekturze. Co więcej emocje i napięcie od początku będą mocno i dobitnie oddziaływać na odbiorcę, przez co nie ma chwili na znudzenie. Całość czyta się szybko i lekko, choć poruszana tematyka nie należy do łatwych.

„Pozwól mi odejść” to szokująca, prawdziwa do bólu opowieść o sektach i ludziach przez nie wykorzystywanych. To również książka o trudnych wyborach, wewnętrznej sile i odwadze, które pomagają przetrwać najgorsze chwile i zachować nadzieję na lepsze życie. Polecam!!

Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

16 komentarzy:

 1. Kolejna interesująca propozycja, trzeba się będzie rozejrzeć:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać tą historię. Z pewnością jest trudna, ale jeśli się nadarzy okazja przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jak już napisałam w swojej opinii, bohaterka w trakcie pobytu w sekcie urodziła czwórkę dzieci. To były jej maluchy. Polecam książkę!!

   Usuń
 4. Też niedawno zauważyłam tę książkę i mam na nią wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie tematycznie intryguje ta książka i mam nadzieję, że uda mi się ja nabyć, bo koniecznie chciałbym ją bliżej poznać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna tematyka, w ogóle seria "Pisane przez życie" jest godna uwagi. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi naprawdę ciekawie. Gdy nadarzy się okazja na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię książki z serii "Pisane przez życie" (najbardziej "Skrzywdzoną"), więc i po tę z przyjemnością sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę w końcu się zabrać za książki z tej serii, jestem ich bardzo ciekawa !

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię książki napisane na autentycznych wydarzeniach i cenię każdą taką pozycję. Fabuła z tego co piszesz jest bardzo wstrząsająca. Pamiętam że kilka lat temu czytałam książkę opartą na podobnej fabule. Pozycja tak mną wstrząsnęła że nieuchronnie uroniłam wiele łez. Jednak tytułu czy autora nie jestem w stanie sobie przypomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię motyw sekt i zwierzeń ich uczestników, więc chętnie przeczytam.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio ciekawi mnie temat sekt, więc książka jak najbardziej dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że przeczytam, bo temat sekt mnie interesuje...

  OdpowiedzUsuń
 14. Och i znowu książka z tej wyjątkowej serii. Mnie temat sekt zawsze ciekawił, dlatego tym bardziej czuję się zachęcona do przeczytania tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Też się za nią niedługo biorę... Coś czuję, że to będzie kolejna książka, która pozostawi po sobie ślad...

  OdpowiedzUsuń