Loading...

wtorek, 6 marca 2012

„Siła trucizny” Maria V. SnyderWydawnictwo: Mira
Wydanie polskie: 02/2012
Liczba stron: 384
Format: 130 x 200 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788323866510

Od czasu do czasu lubię przeczytać książkę z cząstką magii. Właśnie dlatego zainteresowałam się  lekturą „Siła trucizny” Marii V. Snyder. Co prawda miałam się za nią zabrać za kilka dni, ale coraz więcej pojawiających się pozytywnych recenzji skłoniły  mnie do wcześniejszego jej przeczytania. Jak wypadła? Czy rzeczywiście jest tak dobra jak o niej piszą? Potrzymam Was jeszcze przez chwilkę w niepewności:).

Kilka słów o fabule...Oto państwo Iksja, w którym rządzi twardą ręką komendant Ambrose. Nie ma tu miejsca na sprzeciw, bunt czy jawnie okazywaną niechęć. Jednym z praw jest m.in. niemożność posługiwania się magią czy surowe karanie za drobne przewinienia. W tym dość bezlitosnym świecie poznajemy Yelenę, która czeka na egzekucję. Zabiła w samoobronie człowieka, więc musi teraz ponieś taką samą karę, czyli śmierć. Jednak nieoczekiwanie otrzymuje propozycję pracy jako tester potraw, które potem ma zjeść król. Chodzi oczywiście o bycie królikiem doświadczalnym i wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń w postaci zatrucia żywności. Jak szybko się okaże, odroczenie wyroku nie jest takie cudowne jak początkowo sądziła. Wokół króla pełno intrygantów, tajemnice i spiski się mnożą a ludzi o dwulicowych zamiarach nie brakuje. Kto jest przyjacielem a kto wrogiem? Komu można ufać i co się jeszcze wydarzy? Nic nie zdradzę!

Siły nadprzyrodzone z pewnością stanowią niezwykle intrygujący motyw, dlatego nie dziwię się, że wielu czytelnikom się on spodobał. Sama również wciągnęłam się w historię stworzoną przez autorkę. Plusem jest kreacja bohaterów, którym daleko do mdłych czy nudnych postaci. Są oni bowiem przedstawieni w ciekawy i intrygujący sposób. Zwłaszcza postać  Yeleny bardzo mi się podobała. Młoda, silna, niezależna, waleczna, sprytna i inteligentna dziewczyna, zdecydowanie wyróżnia się spośród bohaterów. Poza tym będzie nieco magii, sporo sekretów, znajdą się również zaskakujące sytuacje i nietypowe rozwiązania. A to tylko początek. Język jest lekki i przystępny a całość pochłania się z niemałą satysfakcją.

„Siła trucizny” to pierwsza część trylogii "Twierdza Magów". Jest to cykl z pogranicza fantasy i literatury przygodowej, ale nie zabraknie tu elementów psychologicznych czy sensacyjnych. Mimo, że najlepiej lekturę odbierze młodzież, to i dorośli będą się dobrze bawić i wciągnął się w historię. Polecam!!

Moja ocena 
>>>> 4,5 / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. Mam na uwadze tę książkę. :)

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem fajne czytadło:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dosłownie wczoraj ją przeczytałam i byłam mile zaskoczona. Podobała mi się! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kończę czytać właśnie ,, Siłę trucizny'' i jestem bardzo zadowolona z poznania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. I ja też się wciągnęłam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. OO, wygląda ciekawie. Chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam alergię na fantastykę, ale "Siłę trucizny" mam zamiar przeczytać. Ostatnio co rusz ktoś tę pozycję recenzuje na blogu i robi mi swoją recenzją apetyt na nią. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszyscy chwalą książkę, a ja ciągle nie mogę się do niej przełamać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niebawem się za nią zabieram :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mimo obaw książka bardzo mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak polecasz to biorę w ciemno ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam już tyle pozytywnych recenzji tej książki, że aż dziw, że jeszcze jej nie przeczytałam...

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie się książka bardzo podobała. Całkowicie mnie wciągnęła, czyta się szybko i łatwo :) Czekam ze zniecierpliwieniem do maja na kolejny tom!

  OdpowiedzUsuń
 14. Właśnie zaczęłam czytac, jestem na 10 stronie XD Jak na razie fajna, ale wiadomo, że nie ma co na razie oceniać :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka stoi już na półce i zaczyna co raz bardziej kusić. Chyba tez sięgnę po nią wcześniej niż zamierzałam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Rozejrzę się za nią, czytałam już wiele pozytywnych recenzji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam wielką ochotę na tę książkę, ale niestety brak czasu.

  OdpowiedzUsuń