Loading...

środa, 4 kwietnia 2012

Czasy ostateczne, koniec świata i proroctwa...

„A.D. 2012. Czy nadchodzi koniec świata?” Andrea Tornielli, Gaeta Saverio

Wydawnictwo: Znak
Wydanie polskie: 02/2012
Liczba stron: 260
Format: 125 x 190 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788324019199

Koniec świata... Kiedy nastąpi i jak do tego dojdzie? Uderzy w nas wielka asteroida, zdziesiątkuje zabójczy wirus a może wzajemnie sami się zniszczymy? Żyjemy w niespokojnych czasach, w których dochodzi do burzliwych przemian politycznych, gospodarczych i społecznych. Przez ostatnie kilkaset lat cywilizacja zmieniła się diametralnie. Zarówno pogląd na wszechświat, ludzi, życie jak i moralne i etyczne zapędy uległy drastycznym zmianom. Zwłaszcza teraz więcej się słyszy o różnych przepowiedniach, proroctwach i objawieniach, które nadchodzące lata malują w dość ciemnych barwach. Czy mamy się czego bać? Czy powinniśmy ufać różnych ludziom głoszącym czasami przerażające wizje tego, co nas czeka? Jak odróżnić bełkot pseudoproroka od mądrości głoszonej przez prawdziwego mistyka? Podobne pytania zadawali sobie Andrea Tornielli i Gaeta Saverio. Ich owocem jest niezwykle ciekawa książka  „A.D. 2012. Czy nadchodzi koniec świata?”.

Autorzy skupili się na dobrze wszystkim znanych objawieniach i przesłaniach potwierdzonych przez Kościół. Wraz z nimi przyjrzymy się temu co powiedziała Matka Boża m.in. Lourdes, Medjugorie i wielu innych niezwykłych miejscach na świecie. Poznamy także znaczenie krwawych łez z Civitavecchia, medalika z Rue du Bac, przyjrzymy się dokładnie tajemnicom fatimskich, zwłaszcza trzeciej. Jednak to zaledwie początek, ponieważ opisano tu także inne proroctwa warte poznania.  

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorzy starali się rzetelnie przedstawić wszystkie najbardziej wartościowe proroctwa jakie pojawiły się w ostatnich dziesięcioleciach. Opisane są one przystępnym językiem, bez specjalistycznej terminologii. Dzięki temu lektura nie sprawia trudności a całość czyta się sprawnie i lekko. Podoba mi się, że treść różnych przepowiedni, słowa płynące od Jezusa lub Maryi zostały pogrubione lub napisane kursywą, więc łatwo je znaleźć pośród tekstu. Dzięki temu w każdej chwili możemy powrócić do interesujących nas fragmentów.

„A.D. 2012. Czy nadchodzi koniec świata?” to książka bardzo ciekawa, ale i nieco przerażająca. Wizja tego, co ma się zdarzyć z pewnością wzbudza rozliczne emocje, także te skrajne. Osobiście wierzę w cuda i objawienia, które miały miejsce w różnych zakątkach świata. Im szybciej je zrozumiemy, tym łatwiej będzie nam wyciągnąć z nich naukę dla siebie i swoich bliskich. Warto poznać tę wartościową książkę. Polecam serdecznie!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

„Godzina Szatana” Livio Fanzaga, Diego Manetti

Wydawnictwo: Esprit
Wydanie polskie: 01/2012
Liczba stron: 304
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788361989769

Wojny, zamieszki, coraz to nowe, nieznane choroby, klęski żywiołowe na dużą skalę, kryzys gospodarczy, brak poszanowania ludzkiej godności, wszędobylski seks, upadek moralności i autorytetów, kłamstwa, gwałty, przemoc... Brzmi znajomo? Nikogo chyba już nie rażą powyższe hasła. Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się współczesnemu społeczeństwu i światu, aby zobaczyć jak tonie w morzu własnej nienawiści, zła, potworności. Możemy się z tym spotkać w telewizji, internecie, prasie a czasami także na własne oczy zobaczyć to, o czym piszę. Skąd się to bierze? Kto za tym stoi i dlaczego prowadzi ludzkość na skraj wyniszczenia?

Livio Fanzaga i Diego Manetti stworzyli książkę „Godzina Szatana”, która stara się wytłumaczyć działalność diabła w obecnych czasach. Autorzy opierają się na objawieniach jakie miały miejsce w 1981 roku w Medziugorie. Matka Boża pojawiła się i przemówiła do sześciu młodych osób, prosząc o nawrócenie, modlitwę, post i pokutę. Od tamtej pory co jakiś czas Maryja objawia się im, przekazując kolejne wizje i prośby. W 2001 roku Mariji, jednej z wizjonerek z Medziugorie, przekazano że nadeszła dla świata Godzina Szatana. Co to oznacza dla nas? Otóż warto sobie uświadomić istnienie diabła, czystej ciemności, która kusi, manipuluje, próbuje nami zawładnąć, popchnąć do grzechu i tym samym odwrócić od Boga. Cały czas jesteśmy poddawani próbom. Szatan zna nasze słabości, lęki, pragnienia, słabe punkty, więc wie gdzie skierować całą swoją uwagę, aby nas zniszczyć. Oczywiście nie chodzi tu o to, aby wszelkie złe uczynki zrzucać na działalność diabła. Każdy człowiek ma wolną wole i nawet Szatan nie jest w stanie tego zmienić. Może jednak za pomocą swoich sztuczek i podstępu sprawić, że dokonamy złych wyborów, dopuścimy się różnych występków, zmienimy się w niekorzystny sposób.

Co nas czeka w najbliższych latach i czy mamy jakąkolwiek szansę się bronić? Zgodnie z tym, co objawiła Matka Boża jak najbardziej tak.  Nie jesteśmy sami w tej nierównej walce. Przewagę przeciwnika równoważy i przewyższa właśnie Maryja, która stale nad nami czuwa. Warto przeczytać tę książkę i wiedzieć, jak chronić się przed atakiem Zła i na co zwrócić uwagę, aby Szatan nie miał nad nami władzy. Całość napisana jest bardzo przystępnie i ciekawie, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Autorzy nie odnoszą się tylko do Medziugorie, ale także starają się czerpać z innych proroctw potwierdzonych przez Kościół oraz Pisma Świętego. Dzięki temu temat czasów ostatecznych i walki między dobrem a złem został opisany wszechstronnie i niezwykle dokładnie. Polecam serdecznie!!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

17 komentarzy:

 1. Pierwszą książkę bym chętnie przeczytał, drugą już tak jakoś mniej :)
  Apokalipsa jakoś bardziej ciekawsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przekonują mnie tego rodzaju publikacje. Poza tym jestem zdania, że co ma być, to będzie i jakoś nie mam potrzeby nakręcać się wizjami końca świata:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pierwsza książka jest dość mocno rozreklamowana, Spotykam się z nią od czasu do czasu. Ale jakoś za bardzo mnie przerażają te tematy. Bałabym się przeczytać którąś z tych książek, bo nie wiem co mogę w nich znaleźć. Tym niemniej na pewno obie dają do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Armagedon i te sprawy od zawsze mnie ciekawią, więc na pewno wezmę się za obie książki. Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 5. Za tę pierwszą książkę z pewnością się wezmę i mam nadzieję, że będzie dostępna w najbliższej przyszłości w mojej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mnie ciekawi taka tematyka. Wiele razy słyszałam o końcu świata i jestem zaintrygowana na ile jest w tym wszystkim prawdy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna wielka nie wiadomo, każdy chyba boi się, że jednak któregoś dnia koniec świata może okazać się ost. dniem na ziemii.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jednak nie moje klimaty...

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie tematyka interesująca. Myślę, że jak coś to sięgnę po "Godzinę szatana"

  OdpowiedzUsuń
 10. Obie książki przeczytam z wielką chęcią. :) Co do tematyki końca świata to muszę przyznać, że bardzo mnie ona interesuje - zwłaszcza z perspektywy objawień, ale mimo to podchodzę to niej raczej na spokojnie. :) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie lubię takich książek. Odpuszczę sobie

  OdpowiedzUsuń
 12. Tematyka końca świata bardzo mnie interesuje i może nawet bym zajrzała do drugiej ksiażki, bo ta pierwsza mnie nie przekonuje. Boję sie tylko czy autorzy nie próbują w niej nikogo nawracać ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz być spokojna:). Nie ma tu nawoływania do nawrócenia i tym podobnych motywów. Pozdrawiam!!

   Usuń
 13. Pierwsza pozycja zaintrygowała mnie bardziej - Apokalipsa po prostu wydaje mi się ciekawsza :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej nie zwróciłabym na te książki uwagi, mając je za traktujące o religii, ale powoli się do nich przekonuję.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sama książka „A.D. 2012. Czy nadchodzi koniec świata?” intryguje mnie tytułem końca świata (który to już z kolei...?), a druga nie za bardzo do mnie przemawia.

  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Interesująca tematyka, napewno kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń