Loading...

niedziela, 15 kwietnia 2012

„Królik Piotruś. Pierwsze słowa” Beatrix Potter + wyniki konkursu


Wydawnictwo: Wilga
Wydanie polskie: 04/2012
Liczba stron: 10
Format: 210 x 210 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788325903787

Pierwsze wypowiedziane słowa naszego szkraba to kamień milowy w rozwoju każdego dziecka i ogromne przeżycie dla rodziców. Z pewnością czują oni ciężar jaki spoczywa na ich barkach w związku z edukacją i wszechstronnym rozwijaniem zdolności malca. Aby uprzyjemnić i co ważne ułatwić dzieciom poznanie otaczającego ich świata i pomóc w łatwiejszym przyswojeniu słów, kolorów, liczb stworzono książeczkę w sam raz dla najmłodszych.

„Królik Piotruś. Pierwsze słowa” to kolejna już pozycja autorstwa Beatrix Potter, słynnej angielskiej pisarki zajmującej się literaturą dziecięcą. Tym razem książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Razem z wspaniałymi, bajowymi bohaterami maluchy będą mogły poprzez zabawę nazwać poszczególne rysunki, zaznajomić się bliżej z podstawowymi kolorami, wydawanymi przez zwierzęta dźwiękami czy prostymi liczbami. Wszystko to w lekkiej i pomysłowej formie. Jest to zasługa specjalnie skonstruowanych okienek z przesuwającymi się kartonikami. Takie rozwiązanie nie tylko przykuwa uwagę dziecka, ale też zachęca je do zgadnięcia, co się za nim kryje. Nie wspomnę już, że pociechy żwawo wyciągają łapki i majstrują zacięcie, aby samemu przesunąć kartonik. Całość dopełniają wspaniałe, kolorowe i bogate w szczegóły ilustracje, od których nie sposób oderwać oczu. Warto też wspomnieć, że lektura ma twardą okładkę i sztywne, pogrubione strony, a przy tym jest lekka. Idealna dla maluchów, którym czasami zdarzy się ją upuścić, pogryźć czy wypaćkać jedzonkiem:).

Jeżeli szukacie świetnie i ciekawie zrobionej książeczki dla szkraba, który dopiero zaczyna uczyć się podstawowych wyrazów, cyferek i kolorów to „Królik Piotruś. Pierwsze słowa” zdecydowanie się Wam przydadzą. Także Ci którzy pokochali Beatrix Potter lub szukają czegoś na prezent dla dziecka będą zadowoleni z tego nabytku. Polecam i pozdrawiam!!


W konkursie, w którym do wygrania była książka "Dinozaury. Pod lupą", nagrodę zgarnęła użytkowniczka o adresie e-mailowym: kamkam0123@o2.pl. Gratuluję i dziękuję pozostałym za wzięcie udziału. Proszę o przesłanie adresu do środy 18 kwietnia na kasandra_85@wp.pl. Z uwagi, że jest to osoba anonimowa, w razie braku kontaktu w czwartek losuję kolejną osobę.

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

8 komentarzy:

 1. Wygląda naprawdę ciekawie :) Wydaje mi się, że każda taka książeczka będzie pomocna przy nauce dziecka nowych słówek :) Bardzo fajna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała książeczka. Bardzo chętnie taką nabędę. Przyda mi się na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje, szkoda, że moja córka jest już za duża na tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś na pewno mi się przyda, ale to odległa przyszłość...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic nie czytałam tej autorki, ale uwielbiam film o niej, pt. "Miss Potter". Polecam, jak jeszcze nie widziałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że jestem już za duża na tę książeczkę...

  OdpowiedzUsuń