Loading...

niedziela, 13 maja 2012

Nadrabianie zaległości;)


Kochani, dziękuję ślicznie za zaproszenie do blogowej zabawy:)). Zazwyczaj staram się nie brać w nich udziału, ale czasami robię wyjątki. Muszę się również do czegoś przyznać.. Kilka razy próbowałam powstrzymać swój czytelniczy nałóg. Bez skutku. Książkoholizm i tyle;). Jednak z uwagi na fakt, że ostatnio czas kurczy mi się w zastraszającym tempie, dodatkowe zajęcia zajmują mi każdą chwilę, serce rwie się do kolejnych przygód i marzeń, w najbliższych tygodniach intensywność bloga będzie stopniowo spadać. Nie oznacza to jednak, że przestanę czytać, ale z pewnością nie wszystkie książki uda mi się opisać i dlatego ilość moich opinii nieco się zmniejszy...


01. Co Cię skłoniło, aby założyć taki a nie inny blog? Nie zamierzałam zakładać bloga, ale kocham czytać, więc wybór był oczywisty jaką tematykę będzie reprezentował:)
02. Jak to się stało, że nazwa Twojego blogu jest taka a nie inna? Ha! Tytuł mojego bloga mówi sam za siebie;)
03. Biorąc książkę do ręki, na co w pierwszej chwili zwracasz uwagę? Okładka i tytuł, czyli raczej mało oryginalnie, jednak przy wyborze polegam też na swojej intuicji i jej podpowiedziach;)
04. Czy w jakiś sposób zniechęca Cię do lektury książka o sporej objętości? Wprost przeciwnie. Uwielbiam duże objętościowo książki, które mają szanse nasycić mój głód i niepohamowaną żądzę czytania:D
05. Masz jakieś szczególne nawyki towarzyszące czytaniu książki? Czy szczególne to nie wiem, ale np. nie jem i nie piję nad książką, nie podkreślam zdań, nie lubię jak ktoś na mnie patrzy podczas czytania, więc uciekam w ustronne miejsce, itp.
06. Wybierasz książkę... weźmiesz tę wydaną w twardej czy miękkiej oprawie? Zawsze wolę te w twardej.
07. Częściej sięgasz po książki zagranicznych czy naszych rodzimych autorów? Zagranicznych.
08. Udało Ci się nawiązać już jakieś współprace z portalami/wydawnictwami? Tak, póki co trochę ich jest;).
09. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca... to jak do tego doszło? To Ty napisałaś/eś do nich czy oni do Ciebie? Opowiedz swoje początki... Początki były niepozorne i nigdy nie przypuszczałam, że tak wiele wydawnictw nawiąże ze mną współpracę. Bywało różnie. Raz oni do mnie, innym razem ja do nich;).
10. Które wydawnictwo cenisz sobie najbardziej i dlaczego to, a nie inne? Najczęściej czytam i cenię książki wyd. Świat Książki, Znak, Prószyński, W.A.B., chociaż i inne są mi bliskie.
11. W jakim zawodzie związanym z literaturą byś siebie widział/a i dlaczego akurat w tym, a nie w innym? Chyba w żadnym związanym z literaturą. Lubię swój obecny zawód a książki są odrębną dziedziną:).

1. Dlaczego czytasz? Z czysto egoistycznych pobudek:). Po prostu lubię się rozwijać, odkrywać nowe kultury, miejsca, ludzi. Poza tym jest to dla mnie ucieczka od codzienności, kiedy tego potrzebuję oraz sposób na relaks, kiedy coś mnie przytłacza. Powodów jest jednak znacznie więcej:).
2. Wolisz książki kupować czy pożyczać od kogoś/z biblioteki? Zdecydowanie kupować:))).
3. Ulubiona książka z dzieciństwa? Dlaczego właśnie ta? Uuu.. Trochę ich jest, ale na pewno „Ania z Zielonego Wzgórza”, chyba z powodu rudych (jak moje) włosów bohaterki i jej ognistego temperamentu, który czasem przysparzał jej wielu kłopotów;).
4. Czy zawsze czytasz książki do końca, nawet jeśli cię już zanudza? Tak, czytam do końca, z kilkoma małymi wyjątkami. Zazwyczaj dość dobrze dobieram książkę już na wstępie, więc rzadko mi się zdarza, abym czuła się zawiedziona lekturą.
5. Twój ulubiony bohater książkowy? Czym cię urzekł? Nie mam jednego ulubionego;)
6. Książka, którą poleciłbyś/-abyś każdemu, to...? Nie ma uniwersalnej książki, która każdemu by się spodobała, nawet gdyby mi się tak wydawało;).
7. Czy kupujesz czasem książki z względu na okładkę? W połączeniu z opisem tak, ale tylko dla okładki? Hmm.. Sama nie wiem. Zawsze czytam jeszcze przynajmniej opis z tyłu lektury, więc chyba odpowiedź brzmi: nie.
8. Ulubiony zespół/wokalista? Słucham bardzo różnej muzyki, więc z prawie każdego gatunku mogłabym coś dla siebie wybrać.
9. Jakie filmy najbardziej lubisz? Z nutką akcji, romantyczne, również psychologiczne i niektóre sci-fi...
10. Czy jest jakaś książka, która czegoś ważnego cię nauczyła? Jaka? Naprawdę wiele jest takich książek. Trudno wybrać jedną czy nawet dziesięć. Większość ma w sobie jakiś głębszy przekaz...
11. Ulubiony cytat? Niekoniecznie książkowy. ????Jeden? Nie da się tak;).

1. Czy jest książka, z którą emocjonalnie się zżyłaś i pragnęłabyś jej kontynuacji? O matko. Trochę takich książek jest;)
2. Czy kiedykolwiek rozważałaś zawód bibliotekarki? Nie.
3. Twoja największa pasja to...? Medycyna, książki, podróże i... wiele innych:).
4. Twój zwyczaj podczas czytania to...? Sama nie wiem. np. nie jem i nie piję nad książką, nie podkreślam zdań i lubię czytać w odosobnieniu, itp.
5. Kraj, który koniecznie musisz odwiedzić? Kanada, Alaska, cała Australia, Afryka...
6. Morze czy góry? A może las?  W pierwszej kolejności las. Mogłabym zamieszkać w drewnianej chatce ukrytej głęboko w puszczy, w bliskim kontakcie z naturę. Bajka:).
7. Nowe ubrania/kosmetyki czy nowa książka? (To pytanie jest chyba zbyt oczywiste... ;)) Nie lubię kupować ubrań. Wiem, wiem, że to dziwne jak na kobietę. Kosmetyków prawie nie używam, więc książka jest oczywistym wyborem z pośród powyższych:).
8. Piosenka, która pozytywnie Cię zaskoczyła, to...? Hmm.. Sama nie wiem;)
9. Jesteś melancholikiem, cholerykiem, flegmatykiem czy sangwinikiem? Mam dziwną osobowość i nawet mi samej trudno ją zgłębić;)
10. Lubisz kucharzyć? Uwielbiam gotować, a jeszcze bardziej piec słodkości:).
11.Gdybyś była zwierzęciem, to jakim? Odpowiedź uzasadnij. Hmm... Trudny wybór. Chyba pantera, ponieważ łączy niebezpieczną naturę z indywidualizmem.

1. Jak zaczęła się Twoja książkowa historia? W chwili kiedy moja mama zaczęłam mi czytać książki;). Tak to się zaczęło, ale znacznie mocniej mną zawładnęło po śmierci mojego dziadka, który również kochał czytać...
2. Co sądzisz na temat ebooków i audiobooków?
Nie lubię ich. W tej kwestii jestem dość... staroświecka i zdecydowanie wolę zapach farby drukarskiej i szelest papieru:).
3. Która książka najbardziej Cię dotknęła? Taka o której nigdy nie zapomnisz, którą miałaś ochotę rzucić przez pokój i nigdy więcej do niej nie zajrzeć, a jednak doczytałaś do końca i już na zawsze zostanie w Twoim sercu. 
?????
4. Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowym światem?
Niepozornie, niewinnie i nim się spostrzegłam byłam już zadomowiłam się w blogowym półświatku;)
5. Po czym poznajesz, że książka, którą chcesz przeczytać jest tego warta?
Intuicja, wewnętrzny głos, przeczucie... Rzut oka na okładkę, tytuł, autora, opis i wiem czy warto ją przeczytać czy nie;). Zazwyczaj się sprawdza, ale są wyjątki;)
6. Co było Twoim największym rozczarowaniem literackim (książka)?
Hmm.. Mam niemiłe wspomnienia po niektórych szkolnych lekturach, zwłaszcza tych z szerokim tłem historycznych.
7. Jak dużo czasu dziennie poświęcasz książką?
Różnie. Są dni, że 6 godzin, są i takie, że tylko 2godzinki. Zazwyczaj jakiekolwiek zaległości czytelnicze nadrabiam w weekend, kiedy to mogę na lekturę poświecić znacznie więcej czasu.
8. Czy planujesz kiedyś wydać własną książkę? Masz już wstępne plany, czego mogłaby ewentualnie dotyczyć?
Nie, nie mam takich aspiracji.
9. Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa, którą do tej pory pamiętasz? „Ania z Zielonego Wzgórza”.
10. Jakie są Twoje plany na przyszłość, czy znajdujesz w nich miejsce na literaturę?
Przyszłość? W tej chwili ciężko mi ocenić jakie są moje plany. Póki co stoję na rozstaju dróg, więc do końca nie wiem co się wydarzy. Jednak widzę siebie z książką pod pachą, więc gdziekolwiek pójdę, myślę, że znajdzie się tam miejsce na literaturę.
11. Jakie jest Twoje największe marzenie?
Ha! Żeby to jedno;). Jednak ich nie zdradzę, bo jeszcze się nie spełnią;).

1. Co jest Twoja pasją? Medycyna, książki, podróże...
2. Jaki sport uprawiasz najczęściej? Hehe, bieg do autobusu, aby nie spóźnić się do pracy;). A tak serio, to lubię kontrastujące ze sobą dziedziny. Szachy, jogging, spadochroniarstwo, sporty walki i sporo innych;). Niestety mam mało czasu, aby je uprawiać, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.
3. Kiedy nie możesz w nocy zasnąć co robisz? Często mi się to zdarza, ponieważ nie lubię spać... Jeżeli jest ciepło, to wychodzę na taras i podziwiam niebo. Widok gwiazd mnie uspokaja, pozwala mi skupić myśli. Czasami też robię sobie herbatkę lub kakao, rozsiadam się wygodnie i włączam jakiś film na komputerze bądź ulubioną muzykę. Na siłę nie staram się zasnąć, nie czytam też wtedy książek, aby nie zmęczyć zanadto wzroku.
4. Will Smith jak myślisz w jakim filmie najbardziej "przemawia" do widza? Yyy...
5. Co potrafi Cię nieźle wkurzyć? Mam ognisty temperament, który jednak równoważy jakaś wewnętrzna siła. Jeżeli komuś uda się zachwiać tę równowagę, biada mu, oj biada! Rzadko się to jednak zdarza;).
6. Jakie auto doskonale Ci się prowadzi duże czy małe? Zdecydowanie preferuję duże samochody. Wolałabym prowadzić tira czy samochód dostawczy niż malucha, tico czy matiza. W małych się duszę, jakby mnie tłamsiły i ograniczały moją wolność. Muszę mieć przestrzeń...
7. Skąd się wziął Twój login? Kasandra to imię jasnowidzącej, w przepowiednie której nikt nie wierzył. A 85 to mój rocznik urodzenia:).
8. Bierzesz chętnie udział w  promocjach, czy konkursach? Pewnie, że tak:). Kto nie ma w kochaniu, ten ma szczęście w graniu. I to się sprawdza:D Hehe! Trochę książek już wygrałam:).
9. Deja vu zdarzyło Ci się kiedyś? W jakiej sytuacji? Wielokrotnie:)
10 Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia? Trudne pytanie...
11. Pierwsza myśl po przebudzeniu... Każdego dnia budzę się z inną myślą, więc trudno tu jakąś przywołać:).
_____________________________________________

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie. Nie będę jednak typować kolejnych osób. Prawie wszyscy już wzięli udział w tej zabawie, więc nie chcę dublować nominacji. 
Pozdrawiam ciepło:)

24 komentarze:

 1. Ja i tak jestem pod wrażeniem i zastanawiam się, skąd Ty bierzesz czas na tyyyyle książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe wypowiedzi. Jak zwykle przybliżyły mi one nieco więcej o tobie.
  Trzymaj się cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne wypracowanie, nie dziwie ci się, że masz kłopot z wybraniem jakiejś tam książki czy cytatu, w końcu tyle tego czytasz, że nie wiem czy jest taka druga osoba na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, na tym etapie także ciężko byłoby mi kogoś wytypować ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. WOW, ile nominacji!!! Ja nie moge, że Tobie się chciało tak na wszystkie pytania odpisywać, wielki szacun :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubisz spać? Też bym tak chciała, zyskała bym więcej czasu na inne rzeczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o proszę jak fajnie, że i Ty wzięłaś udział w zabawie :) miło jest Cię bliżej poznać Rudzielczyku :) pozdrawia drugi Rudzielczyk :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dziękuję, że znalazłaś czas i odpowiedziałaś na moje pytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No, niezła wiwisekcja... Zapracowałaś sobie na dyspensę od blogowych zabaw na jakiś czas. 2 tygodnie?...

  OdpowiedzUsuń
 10. Sporo pytań :) Też wybieram książki na intuicję i jeszcze nigdy się nie zawiodłam, nigdy!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa osoba, ciekawe pytania, ciekawe odpowiedzi :). Co do książkowej intuicji, początkowo moja mnie zawodziła, ale przypuszczam, że teraz już jest wyćwiczona ;).

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nazbierało Ci się trochę tych pytań! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja kocham spać! Moje ulubione zajęcie zaraz po czytaniu książek ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Spadochroniarstwo, sporty walki? Jestem pod wrażeniem. Chyba lepiej ci nie podpadać. U mnie z czasem też kiepsko, więc się nie przejmuj. Teraz wszystkim brakuje dodatkowych wolnych godzin.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow, ile pytań! Ja bym chyba nie umiała na przynajmniej połowę odpowiedzieć xD

  OdpowiedzUsuń
 16. :) I tak dodajesz tak często notki, że nie nadążam:)

  OdpowiedzUsuń
 17. wow! :) Skarbnica wiedzy na Twój temat. Pod wieloma odpowiedziami podpisałabym se obiema rękami :) No może z tym, że w nocy kiedy nie mogę zasnąć to właśnie czytam. Czytasz tak dużo, byłabym więc przekonana że spędzasz na lekturze minimum kilkanaście dobrych godzin dziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. A to mnie zdziwiłaś, bo właśnie zazwyczaj nie bierzesz udziału w takich zabawach, więc ja Cię nie otagowałam, bo byłam pewna, że nie weźmiesz. I błąd!!
  Ale fajnie, że wzięłaś udział w zabawie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Podziwiam, że zdołałaś odpowiedzieć na tyle pytań ;) W zasadzie też nie biorę udziału w takich blogowych zabawach, ale oTAGowanych chyba nie da się uniknąć i my jesteśmy tego dobrym przykładem.
  Cieszę się, że mogłam Cię bliżej poznać :)) Tylko ta drobna czcionka doprowadziła mnie do lekkiego oczopląsu... :P

  OdpowiedzUsuń
 20. No to się napracowałaś :) Ogromna ilość pytań a jeszcze więcej informacji o sobie samej. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. kto jak kto ale Ty moja droga mozesz spokojnie wybrac sie na blogowy urlop. ;-) choc bardzo sie staram bywaja okresy ze nawet nie wyrabiam z czytaniem wszystkich Twoich recenzji wiec w razie czego bede miala okazje do nich wrocic w takich "luzniejszych" okresach ;-)
  bardzo fajny wywiad. z ubraniami mam podobnie jak Ty, od czasu gdy jestem mezatka to moj maz dba o moja garderobe ;-) niemal sila ciagnie mnie do sklepu i gdy po parunastu minutach uda mu sie mnie wypchac do przebieralni to zanim zdaze sie przebrac, na drzwiach wisi mi kolejne kilka ubran do przymierzenia ;-)
  swoja droga ... cokolwiek teraz dzieje sie w Twoim zyciu (wspomnialas o rozstaju drog...) mam nadzieje ze to zmiany na lepsze ...
  buziaki !

  OdpowiedzUsuń
 22. duzo tych pytań :) podziwiam! ciekawe odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie zły zestaw pytań :) A przy bieg do autobusu można podobno spalić mnóstwo kalorii ;)

  OdpowiedzUsuń