Loading...

czwartek, 24 maja 2012

„Wszystko, czego pragnę” Allison Winn ScotchWydawnictwo: Otwarte
Wydanie polskie: 05/2012
Liczba stron: 282
Format:125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788375151473

Wiosna to czas, kiedy częściej sięgam po książki lekkie i przyjemne, niepozbawione jednak przesłania i pewnej dozy mądrości. Przeglądając nowości majowe moją uwagę przykuła powieść „Wszystko, czego pragnę” Allison Winn Scotch. Lakoniczny opis niewiele mi mówił, jednak radosna okładka i intuicja podpowiadały mi, że warto dać jej szansę.

Kilka słów o treści... Bohaterką jest Tilly Farmer, 32-letnia kobieta, mieszkająca w niewielkim miasteczku. Obecnie pracuje w liceum Westlake High jako psycholog szkolny, jest szczęśliwą żoną Tylera, wierną przyjaciółką i dobrą siostrą. Ogólnie jest zadowolona z życia i patrzy na świat w pozytywny sposób. Wszystko się jednak zmienia, kiedy podczas pewnego festynu jej znajoma z młodzieńczych lat, Ashley Simmons, obecnie zajmująca się wróżbiarstwem obdarowuje ją darem klarowności widzenia. Oczywiście Tilly odbiera to spotkanie jako żart, ale wkrótce okazuje się, że zaczyna inaczej spostrzegać niektóre sprawy. Na dodatek kilkukrotnie zaczynają ją nachodzić dziwne sny, prawie na jawie, które nie wiedzieć czemu sprawdzają się w realnym świecie. O co w tym wszystkim chodzi? Czy „dar”, jaki zyskała pomoże jej zrozumieć siebie i spojrzeć na świat takim jaki naprawdę jest? Koniecznie musicie zajrzeć do tej książki:).

Muszę przyznać, że z opisu na okładce niewiele można wywnioskować o fabule. Gdy zasiadłam do tej powieści zastanawiałam się o czym będzie. Teraz, mogę jasno stwierdzić, że jest to opowieść o tym, że czasami wolimy nie widzieć problemów niż jawnie stawić im czoło. Żyjemy, pracujemy, spotykamy się ze znajomymi i nawet przez myśl nam nie przejdzie, że może nam czegoś brakuje, że nie jest tak jak powinno i warto coś zmienić, aby być szczęśliwym. Akcja mimo, że nie pędzi na złamanie karku jest dynamiczna i z pewnością nikt nie powinien się nudzić. Bohaterowie są dokładnie i ciekawie przedstawieni, łatwo więc wczuć się w ich sytuację, zrozumieć położenie w jakim się znaleźli oraz zobaczyć ich punkt widzenia. Emocji nie zabraknie, trudne decyzje również się pojawią, jednak najbardziej przykuła uwagę przemiana Tilly. Jeżeli ktoś przez całe życie widzi wszystko jakby za mgłą, niewyraźne i mdłe, może się zdziwić gdy raptem wszystko się wyostrzy i nabierze kształtów.

„Wszystko, czego pragnę” to ciepła, dająca nadzieję i poprawiająca humor historia o szukaniu siebie, swojego szczęścia, poznawaniu własnych potrzeb i realizowaniu marzeń. Wszystko to opisane plastycznym, barwnym językiem oraz z niemałą lekkością. Polecam serdecznie!!

Moja ocena
>>>> 5 / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. Nie mam nic przeciwko lżejszym lekturom, chętnie zapoznam się z tą powieścią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie zaintrygowałaś tą książką, a co tam, wpiszę ją sobie na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może, jeśli wpadnie mi w ręce...

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka o letnim i leniwym zabarwieniu poruszając sprawy poważne i ważne. Wybornie dziękuję za cynk.Recenzja wyśmienita. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. też lubię czasem poczytać lżejsze książki, po tę też muszę sięgnąć :)
  A.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne kolory na okładce, takie wiosenne. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książka. Osobiście chciałbym ją przeczytać, gdyż zaciekawiła mnie ona tematycznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie. Z chęcią poznam się z nią bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka naprawdę zaprasza do czytania:) Tak poza tym bardzo lubię książki Allison.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mnie zachęciła Twoja recenzja do zapoznania się z tą książką. Nie słyszałam o niej wcześniej. Akurat teraz byłaby idealną lekturą dla mnie. I najważniejsze - cena książki jest przystępna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiosna ma w sobie jakąś niesamowitą moc przyciągania czytelnika do tego typu książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj ma ma . Zapraszam na nową recenzję książki Nory Roberts.

   Usuń
 12. Wszystkie książki z tej nowej serii Otwarte wydają się interesujące :) Przeczytam jak wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. całkiem interesująca historia z tego co widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystko Czego Pragnę to ta książka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. O właśnie, ja też na wiosnę sięgam po lżejsze książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Już sama okładka jest tak pozytywna, że zwróciłabym na nią uwagę, a fabuła też całkiem całkiem ;)

  OdpowiedzUsuń