Loading...

piątek, 26 października 2012

„Dlaczego Twoje dziecko choruje?” Dr Kelly DorfmanWydanie polskie: 2012
Liczba stron: 416
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788373775435

Dla rodziców najgorszą rzeczą na świecie jest choroba dziecka. Dlaczego dzieci chorują? Przyczyn jest wiele, ale jedną z nich jest nieprawidłowe odżywianie, które ma większy wpływa na rozwój naszego maluszka niż pierwotnie sądzono. Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez dobór odpowiedniej diety w zależności od dolegliwości, na jakie uskarża się nasze dziecko. Wszystkie swoje spostrzeżenia na ten temat zamieściła w książce „Dlaczego Twoje dziecko choruje?”, którą mam przyjemność dziś Wam przedstawić.

Cała publikacja podzielona jest na kilkanaście rozdziałów. Autorka poprzez pryzmat własnego doświadczenia i spotykanych w ciągu lat przypadków klinicznych stara się wyjaśnić jak wielką rolę ma właściwe odżywianie w zapewnieniu prawidłowego zdrowia i rozwoju. Opisując kolejne problemy z jakimi zgłaszają się do niej zaniepokojeni rodzice, stara się znaleźć przyczynę i zaproponować właściwe leczenie. Poznamy m.in. chłopca jedzącego tylko 3 produkty: makaron, bajgle i jogurt czy też dziewczynkę, którą prawie cały czas bolał brzuszek. Jednak takich przykładów w książce jest mnóstwo. Jak rozpoznać nietolerancję laktozy czy też glutenu i co w takiej sytuacji robić? Jak poradzić sobie z bezsennością malca lub nadpobudliwością? Dlaczego dziecko ma kłopoty z wymową albo często zapada na infekcje ucha? Z czego może to wynikać? Na te i wiele więcej pytań znajdziemy odpowiedzi w tej książce!

Muszę przyznać, że to ciekawy poradnik. Poruszono tu naprawdę wiele zagadnień i problemów, które wynikają z nieprawidłowego odżywiania, braku w diecie jakiś składników czy zaburzonego ich przyswajania. Plusem jest bardzo prosty, przyjemny i pozbawiony specjalistycznej terminologii język, dzięki czemu każdy, bez trudu będzie mógł skorzystać z zawartych tu porad. Całość wzbogacają liczne schematy, tabelki i ramki z ważnymi informacjami. Przejrzysty układ zdecydowanie jest tu dużym atutem, podobnie jak pogrubienia w tekście, podkreślenia istotnych kwestii czy duża czcionka. Niemałe wrażenie robi bogata bibliografia i materiały źródłowe. Polecam serdecznie przede wszystkim rodzicom, opiekunom i lekarzom, aby mogli spojrzeć na problemy małych pacjentów z zupełnie inne strony:).

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<
_____________________________________________________

Wydanie polskie: 2012
Liczba stron: 168
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788373775336

OPIS WYDAWCY (fragment):
Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa dotyka już praktycznie co drugie dziecko. Dzisiejszy styl życia, który obecnie prowadzą młodzi ludzie oparty jest głównie na ślęczeniu przed komputerem, co z kolei sprzyja rozwojowi tego schorzenia. Co więc zrobić, by uchronić swoje dziecko przed tą właśnie wadą postawy?
MOJA OPINIA:
Muszę przyznać, że książka jest naprawdę rzetelnie wydana. Przede wszystkim widać, że autor dokładnie i w przystępny sposób tłumaczy na czym polega istota choroby jaką jest skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa. Jak się okazuje wielu z nas ma mniejsze bądź większe z nią problemy. Narażone są zwłaszcza dzieci, które często mają plecaki wypchane ciężkimi książkami lub nieodpowiednio korzystają z komputera psując sobie postawę ciała. Z tej książki dowiecie się w jaki sposób rozpoznać u siebie lub u własnego dziecka skoliozę, co powinno nas zaniepokoić oraz jak możecie poprawić wygląd sylwetki. Autor zamieścił tu mnóstwo ćwiczeń, masaży i pozycji, które pomogą nam w walce o zdrowy kręgosłup. Plusem są liczne fotografie, zdjęcia i rysunki, dzięki którym łatwiej zrozumiemy podłoże choroby oraz szybciej nauczymy się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Naprawdę warta polecenia książka!
Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<
_____________________________________________________

Wydanie polskie: 2012
Liczba stron: 336
Format: 165 x 235 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788373775176
OPIS WYDAWCY (fragment):
Wszyscy spotykamy osoby, które mają bądź miały w przeszłości zdiagnozowanego raka. Naukowcy krok po kroku pokonują kolejne bariery i wynajdują coraz skuteczniejsze terapie antynowotworowe. Wiele z nich sieje jednak w organizmie chorego straszne spustoszenie. Czy można temu zapobiec? Profesor neurochirurgii z kilkudziesięcioletnim stażem udowadnia, że odpowiednie ilości zdrowych produktów, witamin i minerałów, a także właściwie dobranych suplementów żywieniowych znacząco zmniejszają skutki uboczne stosowanych terapii. Nie tylko wzmacniają one system immunologiczny, ale jednocześnie zwiększają skuteczność chemioterapii i radioterapii.
MOJA OPINIA:
Bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki. Nie mam nic przeciwko naturalnym sposobom leczenia , ale w przypadku chorób nowotworowych zbyt dużo pojawiło się książek, które namawiają do samoleczenia bądź przerwania terapii z uwagi na jej szkodliwość nie tylko dla komórek nowotworowych, ale także zdrowych organów. Obawiałam się, że i ta publikacja będzie miała podobny wydźwięk, ale myliłam się. Autorem jest lekarz, który nie neguje potrzeby leczenia przeciwnowotworowego. Zamiast tego, w oparciu o swoje własne doświadczenie z licznymi pacjentami, udziela rad i wskazówek jak zmniejszyć negatywny wpływ wywierany przez agresywną chemio- czy radioterapię. Poza tym czytelnicy będą mogli dowiedzieć się, jak przebiega rozwój procesu nowotworowego, czego mogą się spodziewać po różnych typach leczenia i jak ustrzec się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami poszczególnych terapii. Minusem jest fakt, że autor opiera się na swoich własnych badaniach, więc trudno przewidzieć, czy są one aż tak skuteczne. Nie zmienia to jednak faktu, że część przytoczonych tu sposobów na łagodzenie dolegliwości w przebiegu leczenia raka jest uniwersalna i nieszkodliwa, więc nie widzę problemów, aby zastosować ją w ewentualnej praktyce.
Moja ocena 
>>> 4 / 6 <<<<

6 komentarzy:

 1. Czytałam tą pierwszą i też mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe publikacje. Szczególnie jestem zainteresowana pozycją „Dlaczego Twoje dziecko choruje?” i popytam o nią w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś, jak moja córka zacznie chodzić do szkoły, zainteresuję się drugą pozycją. Reszta póki co mi nie potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe książki. Powinny być w każdym domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pierwsza książka myślę, że dla każdego rodzica będzie pomocnym poradnikiem. Jeszcze nie mam własnych brzdąców, ale jak się kiedyś ich doczekam, to na pewno kupie tę książkę.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto jak kto, ale Ty na pewno fachowo ocenisz te poradniki:)

  OdpowiedzUsuń