Loading...

wtorek, 16 października 2012

„Święci z charakterem” Marek Wójtowicz SJWydawnictwo: WAM
Wydanie polskie: 09/2012
Liczba stron: 424
Format: 135 x 210 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788377671573

„Święci z charakterem” autorstwa jezuity Marka Wójtowicza to ciekawa i bardzo interesująca pozycja, którą miałam okazję poznać kilka dni temu. Jest to drugie wydanie (z 2012 roku), uzupełnione i  wzbogacone o nowe postacie. Od razu warto wspomnieć, że jest to ciekawa propozycja na prezent dla bliskiej osoby oraz niemała pomoc w wyborze imienia na patrona...

Kilka słów o treści... Publikacja zawiera podstawowe informacje o sylwetkach ponad stu świętych i błogosławionych, a więc osób, które odznaczali się wyjątkowymi zdolnościami, nietypowym podejściem do różnych kwestii bądź szczególnymi zasadami w życiu. Wśród nich znajdziemy takie osobistości jak Bł. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Kolbe, Św. Faustyna, Św. Ojciec Pio, Św. Paweł czy też Św. Józef. A to dopiero początek... Dzięki informacjom tu zawartym, będziemy mogli poznać bliżej każdą z tych osób, prześledzić ich życiową historię i często niełatwą drogę ku świętości, zrozumieć motywy i powody jakimi kierowali się w życiu.  Co więcej, swoim zachowaniem i dokonanymi wyborami, nawet teraz dają nam przykład jak powinniśmy postępować, jak żyć i co powinno się liczyć w naszej duchowej drodze. Z pewnością jest to pouczająca opowieść, z której będziemy mogli wynieść wiele wskazówek dla siebie.

„Święci z charakterem” to interesująca i ładnie wydana pozycja. Twarda oprawa, liczne kolorowe zdjęcia i fotografie oraz ozdobna czcionka z pewnością podwyższają walory tej lektury i uprzyjemniają czytanie. Przede wszystkim jednak, książka ta zawiera świadectwa wiary oraz pokazuje, że świętym może zostać każdy, niezależnie od pochodzenia czy posiadanych dóbr. Z ciekawostek wspomnę, że publikacja ta została również wydana alfabetem Braille'a, co uważam za duży plus. Zachęcam do zajrzenia do tej książki i serdecznie pozdrawiam !

Moja ocena 
>>>>  5- / 6 <<<<

14 komentarzy:

 1. I tym oto sposobem podsunęłaś mi pomysł na prezent świąteczny. Mam problem z tą osobą, bowiem jest mało wymagająca, jest niewiele rzeczy, które ją interesują. Natomiast ta książka może ją autentycznie zaciekawić.

  Chwała Ci za to, Kasandro :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Święci potrafią inspirować;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie poczytałabym o niektórych świętych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś czytałam książkę o świętych i zawierała ona całkiem interesujące życiorysy niektórych osób, dlatego myślę, że „Święci z charakterem” także przypadną mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko sięgam po tego typu książki, ale może niesłusznie? Za to na prezent jest to ciekawa propozycja. Każdy ma przecież ciocie, babcie czy innych członków rodziny, których interesują religijne i duchowe kwestie.
  Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 6. Świętna książka, rozejrzę się za nią bo była by świetnym prezentem dla mojej teściowej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehe, widzę że fajna pozycja, mimo to ja jednak rzadko sięgam po lektury tego typu - może dzięki niej w końcu się przełamię :D

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę nie dla mnie, ale chyba znam osobę, która byłaby zainteresowana i zaproponuję jej tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie moja bajka, chociaż wiem, że jest kilku świętych o ciekawych życiorysach.

  OdpowiedzUsuń