Loading...

czwartek, 21 lutego 2013

„Sekrety róż” Elizabeth Camden

Wydawnictwo: Otwarte 
Wydanie polskie: 02/2013 
Liczba stron: 384
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka 
ISBN: 9788375152432

Przeglądając nowości wydawnicze zainteresowała mnie książka „Sekrety róż” Elizabeth Camden. Na początku zwróciłam uwagę na piękną okładkę i romantyczny tytuł a potem także na intrygujący opis. Postanowiłam, że muszę poznać kryjącą się w tej lekturze historię, ponieważ intuicja podpowiadała mi, że warto. Gdy tylko książka trafiła w moje ręce, od razu zabrałam się za jej czytanie:).

Kilka słów o treści... Rok 1879. Do małego miasteczka Colden w stanie Massachusetts przybywa z Rumunii Mikhail z dwoma synami. Odbył długą, naznaczoną przeciwnościami drogę, aby tu trafić i zająć dom odziedziczony w spadku. Dobrze wiedział, że obecni właściciele z pewnością nic nie wiedzą o tym fakcie, więc szykował się na walkę. Pragnął bowiem bezpieczeństwa i lepszego startu dla swoich synów, które Ameryka mogłaby zapewnić, dlatego nie zamierzał w tym względzie odpuścić. Tymczasem dotychczasowi lokatorzy, czyli rodzina Sawyer’ów, jak co roku wypoczywała w miesiącach letnich na Wyspie Świętej Katarzyny, dlatego po powrocie mieli niemałą niespodziankę. Libby Sawyer będzie musiała zmierzyć się z imigrantami, którzy zajęli jej dom a także z tajemnicami rodzinnymi i sekretami jakie skrywa przeszłość. Na dodatek wśród sporów i niejasności zacznie wyłaniać się dość ciekawa i złożona relacja między kobietą a rumuńskim przybyszem. Dokąd to doprowadzi? Jakie zagadki przyszykowała nam autorka? Jak potoczy się dalsza akcja? Zapraszam do lektury!

Potrzebowałam właśnie takiej książki! Lekkiej, odprężającej, z którą przyjemnie można spędzić samotny wieczór. Fabuła jest dobrze nakreślona, ciekawa i wciągająca. Od pierwszych stron pisarka przykuła moją uwagę nietuzinkowymi sylwetkami bohaterów, którzy są tu przedstawieni szczegółowo i barwnie, z uwzględnieniem ich przeżyć, dylematów i marzeń. Dodatkowym plusem są malownicze opisy Camden oraz tajemnica, wokół której będzie osnuta duża część akcji. Rodzina licząca kilka pokoleń ma niejedno na ukryciu i ciekawie będzie odkrywać ich grzeszki czy też zapomniane dawno zdarzenia. Wątek romansu oczywiście się pojawi i jest dobrze ukazany, bez przerysowania czy naciągania. Podczas lektury nie zabraknie też silnych emocji i wzruszeń, ludzkich dramatów, rodzinnych powiązań i wewnętrznych rozterek. Język jest na dobrym poziomie, nie razi wulgaryzmami czy powtórzeniami i jest dostosowany do epoki w jakiej rozgrywają się wydarzenia. Jeżeli liczycie na poruszającą, nastrojową opowieść o miłości, uczuciach i przebaczeniu to „Sekret róż” z pewnością przypadnie Wam do gustu. Polecam!

Moja ocena 
>>>> 5- / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. Lubię od czasu do czasu przeczytać książkę tego typu, więc jak tylko ją gdzieś spotkam na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś, ale teraz szukam czegoś innego. Ostatnio jest taki duży wybór różnych powieści, że muszę dokonywać ostrej selekcji, gdyż na dłuższą metę finansowo nie podołam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam ja ostatnio w nowościach i się już nad nią zastanawiałam, ale teraz co raz bardziej mam na nią ochotę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tego typu powieści, dlatego z chęcią się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna okładka. Bardzo mi się podoba. A i sama fabuła niczego sobie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak okładka piękna, taka klimatyczna, a i treść widzę że bardzo by mi odpowiadała, chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy Ty zawsze musisz szybciej, niż ja przeczytać? ;) Ale przynajmniej widzę, że pewnie mi się spodoba !

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna okładka, intrygująca fabuła, wysoka ocena... Czego chcieć więcej? :) Chyba już wiem, o co poproszę Tatę w prezencie na Dzień Kobiet, hihi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka faktycznie przykuwa wzrok:) Lubię takie książki o różnych rodzinnych intrygach. Dodaję do mojej listy książek, które warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też zwróciłam uwagę na "Sekrety róż"> Po przeczytaniu Twojej recenzji, wiem, że ją przeczytam. Chyba sobie sprezentuje na babskie święto. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Cieszę się, że o niej napisałaś, bo książka kusi z różnych zapowiedzi i miałam już na nią chęć od jakiegoś czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka już do mnie jedzie, więc Twoją recenzję przeczytam później. Cieszę się, że wysoko ją oceniłaś. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Okładka byłaby przepiękna gdyby nie ta całkowicie zbędna, w moim odczuciu, różowa otoczka. Twoja recenzja bardzo zachęcająca, chętnie przeczytam tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam nadzieję,że ksiązka rzeczywiście będzie ciekawa. Okładka rzeczywiście fantastyczna.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z chęcią przeczytam jeśli akurat natraf się okazja.

  OdpowiedzUsuń
 17. Coś mnie ciekawi w tej książce. Jeśli będę miała okazję z chęcią przeczytam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń