Loading...

środa, 9 stycznia 2013

„Czarny Wygon: Bisy” Stefan Darda


Wydawnictwo: Videograf II 
Wydanie polskie: 11/2012 
Liczba stron: 274
Format: 135 x 210 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788378350408

Dwie pierwsze części cyklu „Czarny Wygon”  (czyli książki "Słoneczna Dolina" i "Starzyzna") Stefana Dardy zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i nie mogłam doczekać się trzeciego, przedostatniego tomu tej serii. Sporo czasu musiałam czekać, ale w końcu „Bisy” trafiły w moje skromne progi. Od razu zabrałam się za czytanie i ... przepadłam na kilka dobrych godzin:).

Poznamy dalsze losy głównego bohatera, czyli Witolda Uchmanna, dziennikarza, który w pogoni za sensacją i materiałem na artykuł trafił do przeklętej, mrocznej wioski na Roztoczu. Dzieją się tu rzeczy, od których włos jeży się na głowie, ale w końcu mężczyźnie udaje się wyrwać z tej upiornej i złowrogiej scenerii. Jednak i wtedy nie będzie mógł odetchnąć na długo, gdyż znowu na horyzoncie pojawi się mrok a niebezpieczeństwo da o sobie znać. Tu nic nie jest takie, na jakie wygląda, zwłaszcza że poznamy nowych bohaterów, którzy mocno zamieszają. Czy klątwa zostanie złamana? Co się jeszcze wydarzy? Aby nie psuć Wam niespodzianki, nic już więcej nie zdradzę:).

Trzecia, długo wyczekiwana część! Od pierwszych stron się wciągnęłam w fabułę, która i tym razem ma wiele do zaoferowania czytelnikowi. Z jednej strony część zagadek zostanie tu rozwiązana, ale  poznamy też kolejne sekrety, które z pewnością będą nas trzymać w niepewności do czwartego tomu. Akcja jest dynamiczna, wartko prowadzona a dobrze stopniowane napięcie oraz liczne, niespodziewane sytuacje z pewnością nie pozwolą na chwilę odpoczynku czy nudy. Tajemnice się mnożą, duchy coraz bardziej wkraczają do realnego świata, robi się groźnie i mrocznie. I oto przecież chodzi! W tym tomie pojawią się nowe sylwetki bohaterów, co moim zdaniem wyszło na plus. Język jest na dobrym poziomie a całość czyta się szybko, z dużą lekkością i z niemałymi emocjami.

„Czarny Wygon: Bisy” to świetna, klimatyczna książka dla miłośników twórczości Stefana Dardy i dla wszystkich, którzy lubią szczyptę grozy, nieco magii i sporą dawkę tajemniczości. Serdecznie zapraszam do lektury!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

16 komentarzy:

 1. Przeklęta, mroczna wioska - czuję, że to nie książka dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnej, ale kusisz ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się! Niesamowita seria, już nie mogę się doczekać finału - i mam nadzieję, rozwiązania wszystkich zagadek!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem podziękuję, ponieważ nie znam tego cyklu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam dwóch pierwszych tomów tej serii, więc najpierw od nich muszę zacząć swoją przygodę z tym pisarzem a dopiero sięgnę po Bisy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo jestem ciekawa całej serii:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Autora nie znam i pewnie musiałabym się najpierw zagłębić w pierwsze tomy, ale z tego co piszesz pewnie bym nie pożałowała.

  OdpowiedzUsuń
 8. ooo chyba coś dla mnie, spełniam wszystkie wymogi formalne, aby uznać mnie z potencjalnego odbiorcę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jestem pewna, czy to ksiązka dla mnie :/

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi ciekawie, więc muszę poszukać pierwszego tomu

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią się za nią rozejrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Weeeee... Już jestem coraz bliższy jej przeczytania, czyż to nie cudowne :D?!

  OdpowiedzUsuń
 13. Przyznam się że nie słyszałam o tym cyklu, ale chyba raczej nie dla mnie te książki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie miałam jeszcze okazji czytać jakiejkolwiek książki tego autora, ale mam nadzieję, że w końcu uda mi się to nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 15. nie znam tej serii, ale może kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak mi się marzą książki Dardy...Nawet pojęcia nie masz. ;)

  OdpowiedzUsuń