Loading...

piątek, 2 grudnia 2011

„Tajemnica” Mark BillinghamWydawnictwo: G+J
Wydanie polskie: 10/2011
Liczba stron: 440
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788377780473

Twórczość Marka Billinghama miałam okazję poznać podczas lektury „Mściciela”. Już wtedy spodobał mi się styl i sposób pisania autora i z tym większą chęcią sięgnęła po jego najnowszy kryminał zatytułowany „Tajemnica”. Czy i tym razem pisarz pozytywnie mnie zaskoczył? Zaraz się o tym przekonacie:).

Londyn skąpany w deszczu. Noc. Poznajemy młodego chłopaka, którego właśnie czeka inicjacja do gangu. Broń, dwa samochody, dwa strzały i kilka istnień ludzkich, które połączył dziwną nicią los. Od tej chwili już nic nie będzie takie same. Poznamy całą plejadę bohaterów, którzy zostaną wystawieni na ciężką próbę. Niektórym jednak niestety nie będzie to dane. Czy śmierć może mieć jakiś sens? Czy odkrycie i zrozumienie go zmniejszy ból po starcie?

Pisarz i tym razem mnie nie zawiódł. Świetnie skonstruowana fabuła, narracja z punktu widzenia ofiary oraz mroczny, złowrogi klimat to tylko przedsmak przygotowanych przez Billinghama atrakcji. Akcja jest dynamiczna, wydarzenia posuwają się żwawo i bez ociągania, dzięki czemu nie ma się poczucia znudzenia. Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Na dodatek widać szczegółowo i drobiazgowo ukazany półświatek przestępczy. Realizm bije po oczach zarówno z opisów, jak i z emocji targających bohaterami. Będzie poczucie winy, bezsilność, próba wymierzenia sprawiedliwości, ból, ale i miłość, przyjaźń czy próba zrozumienia dramatycznych wydarzeń i pogodzenie się z rzeczywistością. Czy udane? To już musicie sprawdzić sami. Zagłębimy się też w tajemnice skrywane w niebezpiecznych zakątkach Londynu, przyjrzymy się dochodzeniu policyjnemu, jak i codziennemu życiu bohaterów.

„Tajemnica” to świetny thriller z niemałą dawką psychologii i sensacji. Kolejny raz pisarz stanął na wysokości zadania i stworzył intrygującą książką z ciekawie wplecioną intrygą kryminalną i barwnymi bohaterami. Ponury klimat, wartka akcja i zaskakujące sytuacje to tylko niektóre atuty tej książki. Polecam ją miłośnikom mocniejszych wrażeń, jak i wszystkim ceniącym twórczość Marka Billinghama. Pozdrawiam!!!

Moja ocena
>>>> 5 /6 <<<<

11 komentarzy:

 1. Zdecydowanie książka w moim guście . Muszę koniecznie się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mocna książka, czyli znowu coś dla mnie. Thrillery psychologiczne to coś, co tygryski lubią najbardziej!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. "thriller z niemałą dawką psychologii" więcej zachęty mi nie trzeba. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. nooo to mnie zachęciłaś ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tego autora, choć od dłuższego czasu zerka na mnie z półki inna jego książka, kupiona jeszcze latem - 'Mięczak'. Myślę, że podobnie jak Tobie, książka przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałem kilka książek Billinghama i za każdym razem byłem zadowolony. Tajemnicę też mam w planach. Pozdrawiam,
  ---robbi---

  OdpowiedzUsuń
 7. Mrocznie, deszczowo i strasznie , czyli coś całkiem cacy dla mnie :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm...mam mieszane uczucia co do tej książki. Jakoś wydaje mi się, że to nie dla mnie. Ale może kiedyś zapoznam się z treścią z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rysunek z okładki kojarzy mi się ze sceną z filmu Sin city.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cenię sobie emocjonujące lektury, dostarczające mrocznych wrażeń XD Poszukam tej książki :)

  OdpowiedzUsuń