Loading...

sobota, 3 listopada 2012

„Braterstwo krwi” Agnieszka Lingas-ŁoniewskaWydawnictwo: Novae Res
Wydanie polskie: 10/2012
Liczba stron: 324
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788377224748

Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać „Zakręty losu”, czyli pierwszą część trylogii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Pamiętam, że lektura zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i miałam ochotę czym prędzej poznać kontynuację. Tymczasem minęły prawie dwa lata i dopiero teraz w moje łapki wpadł drugi tom, czyli „Braterstwo krwi”.

Kilka słów o treści... Katarzyna i Krzysztof, główni bohaterowie poznani w pierwszej części, próbują podźwignąć się po minionych, tragicznych wydarzeniach. Obecnie prowadzą kancelarię prawniczą i starają się cieszyć chwilą. Mimo, że są szczęśliwi, dobrze wiedzą, że mafia nigdy nie zapomina i że równowagę, jaką teraz osiągnęli łatwo zniweczyć. Do miasteczka powraca Łukasz i tu zaczynają się ponownie kłopoty a przeszłość kolejny raz daje o sobie znać. Jednak los szykuje coś jeszcze. Co? Nie, nie kochani. Nie zamierzam już więcej zdradzać szczegółów, aby nie odbierać Wam przyjemności z odkrywania zagadek i wyzwań, jakie czekają na naszych bohaterów. Dodam jednak, że z pewnością nie będziecie się nudzić;).

Podobnie jak pierwsza część, także i kontynuacja zrobiła na mnie świetne wrażenie. Wciągnęłam się szybko i bezproblemowo w fabułę, która przyszykowała czytelnikowi wiele tajemnic i niemało wrażeń. Akcja jest wartka i dynamiczna, bowiem cały czas coś się tu dzieje. Napięcie będzie nas trzymać mocno i nie opuści nas aż do końca, podobnie jak cała gama uczuć i silnych emocji. Liczne problemy z jakimi będą musieli poradzić sobie bohaterowie, trudne decyzje, jakie przyjdzie im podjąć oraz cała paleta różnorodnych zagadek, to tylko przedsmak tego, co czeka nas w książce. Spodobało mi się, ze tym razem więcej dowiemy się o Lukasie. Poza tym język jest tu ciekawy i barwny a całość pochłonęłam szybciej niż miałam w planach.

„Braterstwo krwi” to książka, która trzyma w napięciu, wzbudza liczne emocje oraz skłania do refleksji. Powieść sensacyjno-psychologiczna o miłości i nienawiści, wewnętrznej przemianie, ukrytych motywach, wybaczeniu a także mafijnym życiu i ciemnej stronie ludzkiej natury. Polecam!!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

18 komentarzy:

 1. Jestem po całej serii i jestem oczarowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie się to prezentuje. Może i sięgnę po tą książkę .. :))
  A u mnie mój pierwszy stosik i podsumowanie. Zapraszam do oceny moich wypocin ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi jak coś z czym muszę się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już się nie mogę doczekać kiedy dostane je w swoje ręce!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam przekonania do twórczości tej autorki, jakoś nie mogę przebrnąć przez jej książki, ale może kiedyś zmieni się moje nastawienie do jej prac.
  Miłego wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Staram się pozytywnie nastawić do poslkich autorów - tym bardziej, że sama wydaję ksiązkę. Wiec po to napewno sięgnę.
  Jak już wydam, to zrecenzjujesz? :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety zupełnie nie dla mnie - odrzucają mnie okładki do tej serii, a i o autorce co nieco się nasłuchałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam. Wczoraj dostałam przesyłkę z trzecim tomem. Już zacieram ręce.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja czekam na swój egzemplarz tej książki, ale coś długo go nie widać. Mam nadzieję, że poczta nie zawiedzie, bo bardzo chce przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cała ta seria chodzi za mną i chodzi... Może w końcu się dam dogonić :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Inne książki Pani Agnieszki przypadły mi to gustu, tym bardziej jetem ciekawa tej i pozostałych z serii ;D

  OdpowiedzUsuń
 12. To teraz pozostaje ostatnia część. Świetna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dużo słyszę teraz o tej serii, chyba muszę się z nią wreszcie zapoznać :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam za sobą jedną książkę autorki "Szósty" bardzo mi się podobała, była świetna, tym bardziej chcę przeczytać i tę serię. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaczynam przekonywać się do tej serii, muszę poszukać gdzieś całego kompletu...

  OdpowiedzUsuń
 16. Koniecznie muszę nabyć całą trylogię. Tyle dobrego się o niej naczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak będzie okazja to koniecznie sięgnę po tą serię, po lekturze "Bez przebaczenia" polubiłam styl pisania A. Lingas-Łoniewskiej.

  P.S. Ale masz pięknie na blogu :D

  OdpowiedzUsuń