Loading...

piątek, 22 lutego 2013

„Sekretne życie CeeCee Wilkes” Diane Chamberlain

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 02/2013
Liczba stron: 544
Format: 130 x 200 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788378394426

Diane Chamberlain to amerykańska pisarka, której twórczość poznałam przy okazji czytania książki „Prawo matki”  oraz „Tajemnica Noell”. Obie powieści oscylowały wokół życiowych, wzruszających historii, co bardzo sobie cenię. Kiedy więc w moje ręce trafiła książka „Sekretne życie CeeCee Wilkes” tej autorki, nie mogłam się powstrzymać i czym prędzej zabrałam się za jej czytanie...

Kilka słów o treści... Życie potrafi bardzo zaskakiwać. Nie zawsze pozytywnie! Czasami jednak z dramatycznego wydarzenia może wyniknąć coś dobrego. I tak było w przypadku CeeCee Wilkes, która spotkała Tima, nieodpowiedniego mężczyznę i z miłości do niego, zgodziła się na coś, co całkowicie odmieni jej życie. Wszystko zaczęło się w 1977 roku, kiedy to umiera ciężarna kobieta, Genevieve Russell, żona gubernatora. CeeCee jest tego świadkiem i podejmuje rewolucyjną decyzję. Dla opinii publicznej dziecko znika bez śladu a zbrodnia zostaje nierozwiązana. Dopiero po dwudziestu latach o morderstwo zostaje oskarżony Timothy Gleason, jej dawny ukochany. Grozi mu kara śmierci, dlatego Wilkes musi zadecydować, czy wyjawić prawdę o przeszłości i całym zajściu a tym samym narazić się na poważne konsekwencje i utratę rodziny czy przemilczeć wszystko i pozwolić, aby niewinny człowiek umarł. Czy kłamstwo zwycięży? Jak potoczą się losy bohaterów?

Jest to moje kolejne spotkanie z autorką i tym razem również bardzo udane! Od pierwszych stron wciągnęłam się w fabułę, którą stopniowo będziemy rozszyfrowywać. Kryje się tu bowiem wiele sekretów i tragicznych wyborów a także ludzkich dramatów, dlatego książkę czyta się z całą plejadą emocji, wzruszeń i refleksji. Czy postąpilibyśmy podobnie? Czy CeeCee obrała słuszną drogę? Akcja jest dość dynamiczna, choć nie pędzi na złamanie karku. Autorka skupiła się tu raczej na psychologicznych aspektach całej sytuacji, ukazała targające bohaterami wątpliwości i sprzeczne dążenia. Sylwetki poszczególnych osób są nakreślone barwnie i realistycznie a napięcie, niepewność, pokaźna dawka tajemnic oraz bolesnych wydarzeń będą nam przez cały czas towarzyszyć. Język jest prosty, przystępny, przez co całość czyta się dość szybko, pomimo trudnej tematyki.

„Sekretne życie CeeCee Wilkes”  to poruszająca opowieść o sile matczynej miłości i poświęceniach, na jakie gotowi jesteśmy w imię miłości. To także intrygująca książka o przeszłości rzutującej na teraźniejszość, o kłamstwach oraz granicy między tym co właściwe i słuszne a tym, co krzywdzące i złe. Polecam serdecznie, zwłaszcza jeżeli cenicie życiowe, prawdziwe do bólu lektury!

Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

29 komentarzy:

 1. Mam na nią ochotę, bo brzmi ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej autorki czytałam "Prawo matki". Na tę książkę też przyjdzie czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale o tej już co nieco słyszałam i mam na nią ogromną ochotę. Po Twojej recenzji widzę, że warto!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się nad tą książką, ale jednak zdecydowałam, ze wolę na chwilę obecną coś bardziej mocniejszego gatunkowo.

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce wiele słyszałam i choć nie czytałam poprzednich pozycji autorki, mam wrażenie, że ta książka przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "Prawo matki" tej autorki i nie za bardzo mi się ta książka spodobała, jednak dam jej szansę i przeczytam "Tajemnicę Noelle". Jeżeli ta książka mi się spodoba, to wtedy sięgnę po inne jej powieści (jak chociażby właśnie "Sekretne życie..."). ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dawna mam na oku, tylko jakoś przyjść do mnie nie chce ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam jeszcze tej autorki, chociaż mam wielką ochotę ją poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka ta ciekawi mnie, odkąd o niej usłyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak będzie okazja to na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie miałam jeszcze okazji poznać twórczości tej autorki. Jednak to się niebawem zmieni bo jedna z jej książek czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zainteresowała mnie ta książka:) Z przyjemnością po nią sięgnę:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam już recenzję na temat tej książki, która mocno mnie zniechęciła. Nie wiem czy ktoś będzie w stanie mnie jeszcze do niej przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Sekrety, dramaty, dynamiczna akcja... Nieźle! Autorki jeszcze nie znam, ale mam nadzieję, że w końcu coś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam o tej autorce, a widzę że warto się z nią zapoznać, będę się rozglądała za jej książkami.

  OdpowiedzUsuń
 16. tym razem odpuszczę - nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Miałam nadzieję, że uda mi się wyłapać tę książkę na nakanapie.pl do recenzji, ale poszła sobie do kogoś innego ;) Jednak to nic nie zmienia. Z pewnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Od dawna mam ochotę przeczytać jakąś książkę tej autorki. W wielu recenzjach czytam same pozytywy na temat jej twórczości, czas sięgnąć po jej powieści. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Mnie już sam tytuł zaintrygował ;)

  Pozdrawiam
  M.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam przeogromną ochotę na tę książkę. Już sama okładka przywołuje mnie do siebie, nie wspominając już o fabule...

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakoś na dniach się za nią zabieram i mam nadzieje, że mi się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Recenzja świetna, ale czy ta powieść jest dla mnie ?

  OdpowiedzUsuń
 23. mam wielką ochotę na tą pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Tą książkę mam już od dawna w swoich planach;p

  OdpowiedzUsuń
 25. od jakiegoś czasu jest to moje MUST HAVE, choć nie czytałam poprzednich powieści tejże autorki.

  OdpowiedzUsuń
 26. O książce marzę już od jakiegoś czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 27. To moja pierwsza ksiażka tej autroki i napewno nie ostatnia:-)

  http://swiatksiazkii.blogspot.com/2013/07/sekretne-zycie-ceecee-wilkes-diane.html

  OdpowiedzUsuń