Loading...

niedziela, 10 listopada 2013

Urodzajny czytelniczo weekend:))

Bunt bogini” Josephine Angelini

Wydawnictwo: Amber
Wydanie polskie: 07/2013
Liczba stron: 368

„Bunt bogini” to trzeci, ostatni tom bestsellerowego cyklu autorstwa Josephine Angelini, który zyskał rozgłos wśród starszych i młodszych czytelników na całym świecie. Bohaterką jest nastoletnia Helena Hamilton, która po serii niewyjaśnionych zdarzeń dowiaduje się, że jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Na dodatek  jej rodzina i ona sama obarczona jest klątwą i rządzą zemsty do innych greckich bogów, w tym do przystojnego Lucasa. A jednak choć ich przeznaczeniem jest wzajemna nienawiść to jednak miłość walczy o pierwsze miejsce. Dzięki uczuciu łatwiej dziewczynie znieść codzienne wędrówki do krainy Podziemia, które odbywa na granicy jawy i snu. Nieoceniona bywa również pomoc tajemniczego Oriona, do którego również zaczyna coś czuć. Jednak przepowiednia jasno mówi, że wśród osób, którym ufa Helena jest zdrajca. Kim jest? Czy w porę uda się nastolatce odkryć prawdziwe zamiary tej osoby? Jakie wyzwania przed nią i czy im podoła? Zapraszam serdecznie do książki! Ostatnia, wyczekiwana część trylogii zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Już sama fabuła jest szalenie ciekawa i nietuzinkowa. Akcja jest dynamiczna, pełna sekretów i niepewności aż po ostatnią stronę. Poza tym losy głównych bohaterów są przedstawione w barwny i fascynujący sposób a znudzenie zupełnie nam nie głosi. Zakończenie jest oryginalne, emocje silne a klimat iście tajemniczy i przesycony magią i niezwykłością. Kolejny raz pojawia się oczywiście motyw snów, dużo tu również mitologii starożytnej a romantyzm miesza się z elementami psychologicznymi i przygodowymi. Magiczna, wciągająca książka będąca pięknym zwieńczeniem serii. Polecam gorąco!! 
Moja ocena 
>>>> 5,5 / 6 <<<<

Ryzykowny układ” Caitlin Kittredge

Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie polskie: 07/2013
Liczba stron: 392

Urban fantasy to gatunek, który gości w moich skromnych czytelniczych progach dość rzadko. A szkoda! Właśnie dlatego postanowiłam to zmienić i sięgnęłam po „Ryzykowny układ” Caitlin Kittredge, który stanowi pierwszy tom serii Black London. Szybko okazało się, że jest to świetna książka, od której trudno było mi się oderwać. Akcja rozgrywa się w Londynie, który obiega strach z powodu serii porwań dzieci. Do akcji wkracza młoda, ale doświadczona inspektor Pete Caldecott. Nie jest to typ kobiety bujającej w obłokach, ale twardo stąpającej, konkretnej babki, która nie daje łatwo sobą manipulować. Niestety śledztwo utknęło w martwym punkcie i dopiero informacje od Jacka Wintera, dawnego znajomego, który powinien być już martwy zmienią kierunek dochodzenia. A jednak mężczyzna jest nastawiony opornie do pomocy, woli kolejną działkę narkotyku i użalanie się nad sobą, niż wsparcie policjantki. Pete będzie musiała wykazać się kreatywnością, aby przekonać Jacka do tego przedsięwzięcia... Jestem pozytywnie zaskoczona. Klimat jest niesamowity, mroczny i przesycony magią. I świetnie wykreowani, charakterystyczni bohaterowie, którzy są pełnokrwiści i realistycznie przedstawieni. Poza tym swoisty humor, dynamiczna akcja, dobrze stopniowane napięcie, liczne tajemnice dodają uroku całej opowieści. Elementy kryminalne, fantastyczne, przygodowe połączono tu ze smakiem i wyczuciem w niebanalną całość. Szkoda, że wątku romansowego tu zabrakło, ale może w drugim tomie się to zmieni;). Już nie mogę doczekać się kontynuacji! 
Moja ocena 
>>>> 5- / 6 <<<<

Podarunek” Danielle Steel

Wydawnictwo: Między słowami (Znak)
Wydanie polskie: 10/2013
Liczba stron: 288

Danielle Steel to bestsellerowa amerykańska pisarka, która specjalizuje się w literaturze kobiecej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt książek, które często osiągają wysokie pozycje w najróżniejszych rankingach. Osobiście byłam jakoś uprzedzona do tej autorki, ale nie bardzo widziałam dlaczego. Postanowiłam to zmienić i sięgnęłam po niedawno wydana powieść „Podarunek”, który zdecydowanie rozwiał moje wątpliwości. Kilka słów o treści... Bohaterką jest nastoletnia, ambitna Maribeth, która pragnie wyjechać do większego miasta i rozpocząć studia. Jednak los bywa złośliwy i zamiast realizacji marzeń dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym chłopakiem. Rodzina nie akceptując tego, zmusza ją do znalezienia sobie innego miejsca do mieszkania. W końcu Maribeth podejmuje pracę jako kelnerka i poznaje nastoletniego Tommy’ego, który przeżywa swój własny dramat. Jego kilkuletnia siostrzyczka umarła na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, więc nie potrafi zrozumieć dlaczego dziewczyna nie akceptuje daru jakim jest nowe życie. Powoli między nimi tworzy się niezwykła, magiczna więź. Czy jednak przetrwa czekające ich trudy? Dokąd zaprowadzi ich ta znajomość? Zapraszam do książki! Cóż mogę napisać o tej lekturze? To po prostu wciągająca powieść obyczajowo-psychologiczna. Tematyka jest prawdziwa do bólu, bohaterowie i ich problemy nakreślone autentycznie a emocje niemałe. Sporo się tu dzieje a całość pochłania się w szybkim tempie. Jest to również zasługa prostego stylu i przystępnego języka. Refleksyjna, pokrzepiająca oraz szarpiąca za delikatne struny duszy historia o zawiłych ścieżkach życia, znalezieniu swojego sposobu na szczęście oraz pomocnej dłoni w trudnych chwilach. Polecam!! 
Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

„Milion słońc” Beth Revis 

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Wydanie polskie: 10/2013
Liczba stron: 376

Grubo ponad rok temu polską premierę miał pierwszy tom bestsellerowej serii autorstwa Beth Revis „W otchłani”.  Byłam i jestem nią oczarowana, dlatego nie mogłam doczekać się drugiej części. „Milion słońc”, bo taki ma tytuł, kilka dni temu zagościła w mojej biblioteczce i oczywiście pochłonęłam ją w szybkim tempie. Dla przypomnienia tylko napomknę, że akcja rozgrywa się na statku kosmicznym, który wyruszył w poszukiwaniu nowej Ziemi, która byłaby zdolna do zaludnienia. Podróż jest bardzo długa, więc większość osób jest w stanie hibernacji. Jednak nastoletnia Amy zostaje wybudzona. Wraz ze „Starszym” mają sporo wyzwań do pokonania. W końcu obalają dotychczasowe rządy a chłopak zostaje dowódcą statku. Jednak zarządzanie taką maszyną i wieloma ludźmi zamkniętymi na małej przestrzeni nie jest proste. Pojawiają się kolejne problemy, fala zabójstw przetacza się przez członków pozaziemskiej wyprawy, ludzie stają się niespokojni a prędkość lotu zaczyna maleć. Czy uczestnicy wyprawy dotrą na upragniony ląd? Co się jeszcze wydarzy? Na tym statku jest mnóstwo tajemnic do odkrycia... Długo wyczekiwana książka, więc apetyt i wymagania miałam niemałe. Ale całe szczęście autorka poradziła sobie z fabułą idealnie i druga część jest równie ekscytująca co pierwsza. Tym razem będziemy śledzić niełatwe losy Amy i „Starszego” i ich drogę do odkrycia sekretów, których tu nie brakuje. Znudzenie nam nie grozi, ponieważ napięcie i nutka niepewności będą nam towarzyszyć do końca. Ponownie narracja prowadzona jest dwutorowo, dzięki czemu na przemian możemy dowiedzieć się co myśli i czuje nastolatka i nowy dowódca „Błogosławionego”. Jestem ciekawa co też wymyśli autorka w trzeciej części:). Polecam! 
Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

Rozkosze nocy” Sylvia June Day

Wydawnictwo: Akurat
Wydanie polskie: 11/2013
Liczba stron: 304

Sylvia June Day to niekwestionowana pisarka powieści z bogato rozwiniętym tłem erotycznym. Za mną kilka jej książek i za każdym razem potrafiła mnie oczarować. Nie mogło być inaczej w przypadku jej najnowszej pozycji „Rozkosze nocy”, która jest pierwszym tomem cyklu Strażnicy snów. Oto tajne bractwo, które od wieków działa za niewidzialną kurtyną. Zajmują się różnymi powinnościami i zadaniami. Aidan Cross to Strażnik, który nocą, we snach, przychodzi i spełnia najgłębsze kobiece pragnienia. Lyssa Bates jest jedną z tych, które doświadczyły zmysłowej ekstazy w jego rękach. Nie może zapomnieć o jego dotyku, wyglądzie i rozkoszy, jakie jej zaoferował. Szkoda, że to tylko finezyjny sen. A jednak pewnego dnia ten przystojny uwodziciel pojawia się u jej drzwi i zamierza ochronić kobietę przed Starszyzną, która widzi w niej zagrożenie. Ale Aidan nie zamierza pozwolić im ją skrzywdzić i poświeci wszystko co znał i kochał, aby zapewnić jej bezpieczeństwo... Autorka stworzyła rozbudowaną i misternie nakreśloną fabułę, która jest pomysłowa i oryginalna. Świat strażników i wojowników, walka z koszmarami i dostarczanie ludziom erotycznych wrażeń a także pilnowanie odwiecznego porządku związanego ze śnieniem to tylko wstęp. Możecie nastawić się na zmysłowe i namiętne sceny, sporo romantycznych i przygodowych elementów oraz silne emocje. Bohaterowie są ciekawie przedstawieni, realistycznie ukazani i prawdziwi. Styl, podobnie jak i w poprzednich książkach autorki, jest lekki a język prosty, co oczywiście sprawia, że książkę połyka się w całości za jednym razem. Świat snów i koszmarów, erotycznych fantazji na jawie i prawdziwego seksualnego napięcia w realu, odwieczna walka i starodawna tajemnica... Czyż można oprzeć się tej książce? Polecam gorąco! 
Moja ocena 
>>>> 5 / 6 <<<<

Żona psychopaty” Teresa Ewa Opoka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 11/2013
Liczba stron: 376

Lubię książki życiowe, prawdziwe i przesycone silnymi emocjami. Bez wątpienia taką powieścią jest „Żona psychopaty”. Autorem jest Teresa Ewa Opoka, polska poetka, prozaiczka, dramatopisarka, której twórczość do tej pory nie była mi znana. Kilka słów o treści... Zaczęło się niepozornie. Majka, młoda, pełna marzeń i radości studentka poznaje Edwarda, który czułymi słówkami i gestami potrafi pokazać, jak mu na niej zależy. Z każdym dniem ich relacje stają się bliższe, bardziej zażyłe, aż w końcu Majka zachodzi w ciążę a mężczyzna prosi ją o rękę. Romantyczny i wręcz bajkowy czas biegnie jednak ku końcowi i krótko po ślubie idylla zmienia się w koszmar. Edward z delikatnego i cierpliwego staje się prawdziwym oprawcą i katem, który jednak w towarzystwie innych potrafi po aktorsku udawać ideał. Lata mijają a Majka w końcu postanawia zawalczyć o siebie, własna wolność i niezależność. Nie była jednak nawet w ułamku świadoma, jak trudna i wyboista czeka ją droga... Cóż mogę napisać o tej książce? Przede wszystkim to, że tematyka jest wciąż aktualna. Smutne, jak kobiety pozwalają mężom na brak szacunku wobec siebie i ciągłe poniżenia, jak tkwią w toksycznym związku i ranią nie tylko siebie, ale i własne dzieci. Autorka realistycznie i z wyczuciem kreśli portret załamanej kobiety, która po latach dręczenia i znęcania się postanawia coś zmienić. Metamorfoza jaka w niej zachodzi, przede wszystkim na poziomie psychologicznym, choć nie tylko, jest niezwykła. Szkoda, że walka o własne szczęście będzie okupiona również cierpieniem. Kreacja głównej bohaterki jest szczegółowa i ciekawa, język prosty a emocje silne. Życiowe dramaty, zawiłe zależności międzyludzkie, skomplikowane wybory i dążenie do szczęści. To i wiele więcej znajdziecie w tej powieści. Polecam i pozdrawiam! 
Moja ocena 
>>>> 5- / 6 <<<<

26 komentarzy:

 1. Dwie książki z tego stosiku szczególnie chcę przeczytać: Milion słońc oraz Żonę Psychopaty :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi mnie "Milion słońc", ale najpierw muszę przeczytać "W otchłani" :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bunt bogini chętnie bym przygarnęła. Ryzykowny układ zamierzam przeczytać. Podobnie jak i Milion słońc :)
  Pozdrawiam
  Czytadła Tetiisheri

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią bym przeczytała "Podarunek", gatunku urban fantasy raczej nie znam- może kiedyś poszerzę horyzonty, o ostatniej pozycji słyszałam, wygląda na taką co wywołuje wiele emocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Owocny weekend:)
  "Żona psychopaty” mnie zaciekawiła:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez wątpienia skusiłabym się z chęcią na "Podarunek". Muszę w końcu sięgnąć po jakąś książkę tej autorki :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bunt bogini to książka dla mnie gdyż uwielbiam pozycje które posiadają wątek mitologiczny.

  Kolejny tytuł na który bym się skusiła to Żona psychopaty ze względu na oryginalność i życiową tematykę.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mmm same pozytywne opinie :) Bardzo zaciekawiłaś mnie "Rozkoszami nocy" (choć tytuł jakby mi skądś znajomy... nie ma już takiej ksiażki?) "Milion słońc" tez muszę zdobyć zwłaszcza, że mam pierwszy tom. O "Buncie bogini" słyszałam niepochlebne komentarze dlatego cieszę się, że Tobie się jednak podobało. Dodam pierwszy tom do koszyka przy nastepnych zakupach na matras.pl bo jest za dyszkę ;) No i to jedna z nielicznych serii, które amber wydał w całości, więc można kupować bez obaw, ze nie poznam zakończenia. Kusi mnie tez ryzykowny układ bo autorkę kojarzę z innej serii, tu jednak też pojawia się "ale", bo tamtej serii wydawać dalej nie będą i obawiam się czy z ta nie będzie podobnie... Pożyjemy zobaczymy :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytałabym "Rozkosze nocy":)

  OdpowiedzUsuń
 10. zaciekawiła mnie Żona psychopaty :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Rozkosze nocy'' właśnie czytam i na razie tak sobie jest. Natomiast
  „Żona psychopaty” czeka w kolejce. Reszty nie znam i na razie niech tak zostanie, bo finansowo zbankrutuje:)

  OdpowiedzUsuń
 12. „Żona psychopaty” zapowiada się interesująco. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że ,,Bunt bogini" mógłby mi się spodobać, ale nie pogardziłabym i ,,Żoną psychopaty".

  OdpowiedzUsuń
 14. "Żonę psychopaty" chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaciekawiłaś mnie strasznie "Buntem bogini", ale chyba najbardziej "Żoną psychopaty", też bardzo lubię książki "pisane przez życie", z tematyki, którą porusza ta książka oglądałam wiele filmów, ale i tak z wielką ciekawością sięgnęłabym po tą pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ale tego dużo! Kojarzę tylko "Milion Słońc" i chętnie przeczytałabym pierwszy tom serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Na "Żonę psychopaty" mam wielką ochotę!

  OdpowiedzUsuń
 18. Milion słońc, Podarunek, Ryzykowny układ to książki które muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dwie ostatnie pozycje bardzo mnie zaciekawiły:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Sama mam ochotę na "Bunt boginii" i "Milion słońc" :-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nadal mam w palach "W otchłani" Beth Revis i cykl Josephine Angelini. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam już "Bunt bogini" oraz "Milion słońc" ;) Nie mogę się doczekać ich lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Chętnie sięgnę po "Żonę psychopaty", zapowiada się naprawdę dobrze. Ja też lubię takie życiowe książki, a do tej pory nie czytałam żadnej pozycji tej autorki, choć o Niej samej słyszałam. Ciekawa jestem czy Majce uda się znaleźć szczęście i uwolnić od prześladowcy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Poproszę o "żonę psychopaty" haha

  OdpowiedzUsuń
 25. Z książek, które wymieniłaś, na pewno przeczytam Żonę Psychopaty :)

  OdpowiedzUsuń